مزایای خرید سرور کارکرده

سرور کار کرده
تاریخ پست 25 ژوئن
نظرات پست 1 نظر

سرور چیست؟

کامپیوتر متصل به اینترنت که دارای یک یا چند وب سایت است سرور نام دارد. در واقع سرور ابر رایانه ی همیشه در دسترسی است که وظیفه ی آن مدیریت داده ها و اطلاعات است و خدمات دهنده به کامپیوترهای کوچک یا همان کلاینت ها می باشد. هر سرور باید نام مخصوص به خود را داشته باشد که اصطلاحا به آن nameserver می گویند. نوع سیستم عامل و نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می شود یکی دیگر از ویژگی هایی است که سرورها را از یکدیگر متمایز می کند.

به طور کلی سرورها باید پاسخگوی هزاران و شاید میلیون ها تقاضای کاربران در اینترنت باشند بنابراین معمولاً کامپیوترهای قدرتمندی هستند. اگر سرور مناسب برای وب سایت انتخاب نشود سرعت افت شدیدی خواهد یافت و در برخی مواقع نیز سایت به طور موقت یا دائم قطع خواهد شد. در موارد حادتر منجر به آسیب های سخت افزاری می شود. در این مطلب قصد داریم در مورد مزایای خرید سرورهای کارکرده صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کاربرد سرورهای کارکرده Refurbished

سرورهای کارکرده از نظر کارایی و سایر ویژگی ها دقیقاً مشابه انواع نو می باشند. در برخی موارد نیز برحسب نوع حافظه، درایوها و پیکربندی کارایی بهتری نیز دارند. دپارتمان های فناوری اطلاعات در سراسر جهان با تولیدکنندگان سخت افزار قراردادهایی دارند و برمبنای همین قرار داد باید سرورهای خود را در بازه های مشخصی سالانه تعویض و یا آپدیت کنند.

تعویض یا آپدیت کردن سرور به معنای این نیست که آن سرور معیوب است یا از کار افتاده بلکه همانطور که گفته شد بر طبق قرارداد باید این کار انجام شود. سرورهای کارکرده چیزی از انواع نو کم ندارند و می توانند تا 5 الی 10 سال دیگر نیز کار کنند همچنین قابلیت ارتقاء نیز دارند.

بودجه و هزینه سرور

مورد سخت افزاری سرور کارکرده فناوری اطلاعات نسبت به دستگاه جدید معادل خود هزینه ی پایین تری دارد همچنین هزینه ی نهایی مالکیت در طول زمان کمتر خواهد بود. بسیاری از کمپانی ها فقط به دلیل قیمت پایین تر سرورهای کارکرده نسبت به انواع جدید از این نوع سرورها استفاده می کنند.

سرور دست دوم

صرفه جویی در هزینه ها و سرمایه گذاری مطمئن

همانطور که می دانید هزینه های مربوط به کسب و کار به طور روزافزون افزایش می یابند. شما می توانید با خرید سرور کارکرده به جای یک مدل جدید علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها مازاد این بودجه را به سایر بخش ها اختصاص دهید. پس می توانید با انجام این کار بودجه بخش فناوری اطلاعات شرکت خود را افزایش دهید.

نگهداری تجهیزات Maintenance

قطعات سرورهایی که یک یا دو نسل قدیمی تر از نسل جدید باشند به راحتی در بازار یافت می شوند. بسیاری از دپارتمان های فناوری اطلاعات نیز به دلیل ارزان تر بودن سرورهای کارکرده قطعات اجزای اصلی این سرورهای قدیمی را در انبار ذخیره کرده و در مواقع لازم در اختیار مشتریان قرار می دهند. پس نگهداری تجهیزات سرورهای کارکرده هزینه ی زیادی ندارد.

کلام آخر

اگر قصد تعویض، خرید یا آپدیت سرور خود را دارید می توانید با هزینه ی بسیار کمتری از سرورهای کارکرده استفاده کنید. این سرورها در برخی موارد کارایی بهتری نسبت به مدل های جدید دارند.

نظرات (1)

تعداد "1" نظر برای این مطلب ارسال شده است. شما نیز به جمع مشارکت کنندگان بپیوندید...

کاربر 1 avatar

کاربر 1

واقعا ممنون سطح مطالب تون خیلی بالاست. لطفا به سایت ما نیز سری بزنید.

ایمیل شما منتشر نمی شود!